10 јуни 2020 | Кафе пауза

Една жена ставила фотоапарат до местото со храна за птици, а фотографиите што ги направила се прекрасни

За да се направат фотографии од диви птици е многу тешко, затоа што тие честопати бегаат веднаш штом ќе ве почуствуваат. Една жена добила одлична идеја, а фотографирањето на диви птици и станало хоби.

Ѓозлеме: Традиционален турски рецепт

Ѓозлеме е турски леб со квасец кој може да биде направен со мелено месо, зеленчук, спанаќ, сирење или компир.

Како секој хороскопски знак треба да води повеќе грижа за себе во текот на јуни?

Грижата за себе е многу важна бидејќи на тој начин ќе се чувствувате многу подобро и посамоуверено. Астрологијата ви открива на што треба да обрнете повеќе внимание кај себе.

Што открива начинот на кој кивате за вашиот карактер?

Според експертите за говор на телото, различните видови кивање откриваат различни карактеристики на личноста. Во продолжение прочитајте што открива начинот на кој кивате за вашиот карактер.

Холографската коса е нов тренд за секој што сака да ги нагласи промените

Во продолжение погледнете ги фотографиите од холографскиот тренд на бојадисување на косата што ќе ве натераат веднаш да закажете термин кај вашиот фризер.

Бакопа – летно растение што ќе ве маѓепса со своите ситни цвеќиња

Ако барате цвеќе што дополнително ќе ги разубави вашиот балкон или вашата градина ова лето, можеби прекрасната бакопа е вистинскиот избор.

8 постапки на џентлмените што може да го стопат срцето на секоја жена

Жените сакаат да бидат независни, но длабоко во себе, сакаат да бидат третирани како дами. Но, реалноста е поинаква и денес ретко ќе сретнете вистински џентлмен.

Тест: Тестирајте ги вашите вештини за набљудување со овие 15 слики

Тестирањето на вештините за набљудување може да биде интригантно и забавно, особено кога предизвикот изгледа полесен отколку што навистина.