Холографската коса е нов тренд за секој што сака да ги нагласи промените

Холографската коса е нов тренд за секој што сака да ги нагласи промените

Најдобрата работа кај косата е што можете да станете сосема друга личност со едноставно менување на нејзината боја. Психолозите објаснуваат дека боењето на косата го отсликува вашето расположение и на другите им ја покажува вашата промена на личноста. Но, постои начин да направите косата да претставува неколку расположенија одеднаш и да ви помогне да станете најубавиот камелеон. Во продолжение погледнете ги фотографиите од холографскиот тренд на бојадисување на косата што ќе ве натераат веднаш да закажете термин кај вашиот фризер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Josh Rainville 👽 (@fabhairbyjosh) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pastel Hair & Platinum Hair (@rossmichaelssalon) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Josh Rainville 👽 (@fabhairbyjosh) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marie Ashman (@the_colorchameleon) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HΔIR ШITCH Heather Mackenzie (@glam.by.heather) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marie Ashman (@the_colorchameleon) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Winnipeg, Canada Pulp Riot (@hairbymisskellyo) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marie Ashman (@the_colorchameleon) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alexus Cundiff (@amc_glam) on

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар