трендови | Кафе пауза

Најголемите трендови во уредувањето на ентериерот за 2021 година според ТикТок

ТикТок постави многу нови трендови и нè запозна со комплетно нов свет на модата, музиката, танцот и шминката, а таму ќе најдете и инспирација за уредување на домот.

Трендови на Инстаграм за уредување на детската соба

Креативците кои се активни на оваа социјална мрежа честопати се чекор понапред и можат да ви дадат преглед на идеите што допрва доаѓаат.

Водечки тренд за претстојната сезона: Оваа ретро фризура ќе биде хит за време на пролетта

Оваа фризура бара минимална посветеност и е лесна за одржување, па тоа е една од причините зошто ја сакаат жените.

5 бои на чанти што ќе бидат во тренд оваа пролет

Пронајдете ја бојата што најмногу одговара на вашата гардероба и направете ја секоја комбинација на облека уште повпечатлива.

Фризури што ќе бидат во тренд оваа пролет и со кои ќе изгледате помладо

Од фризурата зависи дали ќе изгледате феноменално или 10 години постаро, па затоа е потребно да обрнете внимание на стилизирањето на косата.

5 трендови за убавина инспирирани од 80-тите

Модните трендови се раѓаат, доаѓаат до врвот и исто така исчезнуваат, а потоа повторно стануваат актуелни, и така во круг.

8 трендови за шминка на кои е крајно време да им да се стави крај

Зачадени очи, темни бои на кармин или контурирање - на овие и на многу други посакувани трендови за шминкање им се ближи крајот.

Ова се најпопуларните модели на очила за оваа пролет

Можеби ги чувате во некоја од старите фиоки или допрва треба да започнете да ги барате - ова се моделите на очила што постојано ќе ги носите во 2021 година.

Макраме – враќање на трендот од 80-тите години што потсетува на пролет

Макраме е техника на врзување јазли и нивно комбинирање за да се добијат посакуваните мотиви и предмети и беше голем тренд во уредувањето на домот во седумдесеттите и осумдесеттите години.

Фитнес-трендови: Што носи 2021 година?

Сè околу нас се менува, дури и фитнес-трендовите. Вежбањето дома несомнено стана популарно, но кои се другите фитнес-трендови за 2021 година?

Начини на негување на кожата во 2021 година

Сè повеќе луѓе поминуваат многу време пред компјутер и бараат совети како да се грижат за кожата и за телото дома.

Што и како ќе пиеме во 2021 година: Нови навики и вински трендови

Пандемијата само ги забрза трендовите на умерена потрошувачка, заедничко готвење и умерено уживање во храната и виното.