За љубителите на едноставноста: 9 нијанси на лакови за нокти што ќе се носат оваа есен

За љубителите на едноставноста: 9 нијанси на лакови за нокти што ќе се носат оваа есен

Кога станува збор за маникирот, влегувањето во есента за многумина значи збогување со пастелните и неонските нијанси. Ако сте љубител на едноставноста, погледнете кои бои на лакови за нокти ќе бидат популарни оваа есен.

1. Сјајна црна боја

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julia Diogo (@paintedbyjools_)

2. Металик нијанси

3. Бисерни нијанси

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Iram Shelton (@iramshelton)

4. Темносина

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GEORGIA RAE (@raelondonnails)

5. Темноцрвена и виолетова

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julia Diogo (@paintedbyjools_)

6. „Загорена“ портокалова

7. Млечен маникир

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julia Diogo (@paintedbyjools_)

8. Темнозелена

9. Мат бои

Погледнете кои трендови за шминкање ќе бидат популарни оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар