30 јуни 2021 | Кафе пауза

Ваденско Море: Уникатно место на Земјата што изгледа различно секој ден

Морето се повлекува двапати на ден и остава огромни калливи пространства, со ширина до 40 километри.

Повеќе од моментално освежување: Растенија што ќе ви помогнат да се разладите

Ако барате нешто што ќе ви помогне да се разладите однатре, потенцијално решение се растенијата.

3 водечки трендови за шминкање за ова лето

Летото пристигна и време е да се свртите кон светлите бои и кон некои малку поинтересни начини на шминкање.

4 хороскопски знаци што ќе ја пронајдат вистинската љубов ова лето

Од 22 јули, кога Венера ќе влезе во знакот на Девица, ќе сакате поголема сериозност и хармонија во љубовта и ќе ви биде потребна стабилна љубовна врска.