Очила за сонце што сите ќе ги носат ова лето

Очила за сонце што сите ќе ги носат ова лето

Очилата за сонце се неизоставен дел од комбинациите во текот на целата година, особено во лето. Освен што се одличен моден додаток, тие имаат и практична и здравствена функција, бидејќи штитат од штетното УВ-зрачење. Оваа година во мода е футуристичкиот дизајн, но и златната боја на рамките, а во продолжение погледнете ги моделите што ќе бидат популарни ова лето.

Златни рамки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PORTRAIT Eyewear (@portraiteyewear)

Без разлика дали се тркалезни или квадратни, очилата за сонце треба да бидат златни. Можете да изберете помеѓу потенки или подебели рамки, но едно е сигурно, ова лето ќе блескате на сонце.

Геометрија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Charmboard (@charmboard)

Изберете рамка која е дополнително геометриски обликувана. Без разлика дали сакате тенки очила за сонце, долги, квадратни или правоаголни, овој пар очила ќе ви дадат посебен, модерен изглед.

Проѕирни рамки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jimmy Fairly (@jimmyfairly)

Овој вид очила за сонце одговара со секоја комбинација на облека, а можете да изберете шарено стакло ако сакате да бидете уникатни.

Патување во иднината

Секој сака новини во модниот свет, а очилата за сонце не се исклучок. Футуристичките форми оваа сезона се насочени кон самото стакло, така што ќе има голем број интересни модели ова лето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah (@sarah_lahatto)

Погледнете каков накит ќе се носи ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар