тоник | Кафе пауза

Одлична идеја за забави: Направете сладолед од џин тоник со 6 различни ароми

Кога станува збор за додатоци во џин тоник, можете слободно да ја пуштите фантазијата бидејќи дури ни небото не ви е граница... за почеток, пробајте некоја од овие комбинации...

Сè што треба да знаете за тоникот за лице

Ако размислувате да започнете да користите тоник за лице, еве што треба да знаете во врска со него.

Совети за нега на кожата во текот на менструалниот циклус

Жените многу добро знаат како изгледа нивната кожа пред, во текот и после менструалниот циклус.

Домашен лосион од крaставицa: Идеален рецепт за нега на масната и проблематична кожа

Домашниот лосион од краставица е спас за масната кожа на лицето, бидејќи ефикасно се бори со покаченото ниво на себум и внимателно ја суши.

Како да направите домашен тоник за чистење шминка?

Доколку во моментот ви се потрошил тоникот кој сте го купиле или доколку едноставно сакате да заштедите некој денар, ова е рецептот за подготвување домашен тоник за чистење на лицето.
Датум: 13 авг 2012
, Автор:

Како да ги сокриете вашите подочници?

Нема потреба вашите подочници да ве издаваат колку бурна ноќ сте имале. Еве што треба да направите...

Храна која го убива сексуалниот нагон

Ако за вечера планирате салата со авокадо и морски плодови, еве што не смее да биде дел од љубовното мени:

Неонска лимонада

Замислете си пијалак што свети и тоа не на филм или на слика, туку на вашата забава.