Храна која го убива сексуалниот нагон

Храна која го убива сексуалниот нагон

Кога веќе знаете која храна го зголемува сексуалниот нагон, треба да се информирате и која е онаа која го убива истиот. Ако за вечера планирате салата со авокадо и морски плодови, еве што не смее да биде дел од љубовното мени:
.

Соја и нане

Храна која го убива сексуалниот нагонГо намалуваат тестостеронот.
.

Тоник-вода

Храна која го убива сексуалниот нагонОсновната состојка на тоник-водата е кининот, кој влијае на намалувањето на тестостеронот. Затоа, џин-тоник не е многу пожелен.
.

Грахам крекери и корнфлекс

Храна која го убива сексуалниот нагонМногу растителни влакна предизвикуваат надуеност и гасови, две состојби непожелни во моменти кога сакате да имате секс.
.

Многу шеќери и маснотии

Храна која го убива сексуалниот нагонОпшто е познато дека големо конзумирање на маснотии и шеќер доведува до затнување на протокот на крв.
.

Многу алкохол

Храна која го убива сексуалниот нагонОва сигурно не сакате да го чуете, ама вистина е. Премногу алкохол го успорува организмот и виталните функции.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар