13 август 2012 | Кафе пауза

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Дали се сеќавате на фустанот кој Одри Хепберн го носеше во филмот „Појадок кај Тифани“ или на високите потпетици кои Александар Меквин ги дизајнираше за Лејди Гага?
Датум: 13 авг 2012

Легендарниот Форд Мустанг низ годините

Еволуцијата на моделот кој веќе пет декади е меѓу омилените модели на љубителите на брзи автомобили.

6 заблуди за простувањето

Иако најчесто се смета за доблест, има многумина кои простувањето го доживуваат како израз на слабост благодарение на овие шест заблуди.

Како да направите домашен тоник за чистење шминка?

Доколку во моментот ви се потрошил тоникот кој сте го купиле или доколку едноставно сакате да заштедите некој денар, ова е рецептот за подготвување домашен тоник за чистење на лицето.
Датум: 13 авг 2012
, Автор:

Мајка раскажува како бременоста ја излечила од анорексија

Приказната на Лаура е вистински доказ дека мајчинскиот инстинкт може да промени многу работи. Желбата нејзиното дете да биде здраво била посилна од сè...
Датум: 13 авг 2012
, Автор:

Мистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериите

Brilliant Resort & Spa Center Chongqing е совршено место за да ги исклучите секојдневните грижи од мислите и да ги наполните духот и телото со нова енергија.