Мистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериите

„Brilliant Resort & Spa Center Chongqing“ е совршено место за да ги исклучите секојдневните грижи од мислите, да се релаксирате и да ги наполните батериите пред да им се вратите на предизвиците со нови освежени сили. Вгнезден е помеѓу изобилството од термални извори во мистичните планини над реката Џијаланг, во југозападниот дел на Кина. Околу него можат да се најдат и антички храмови кои во минатото служеле како прибежиште за оние кои барале спас во прочуената лековитост на овие извори.Мистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеМистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеМистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеСпа-центарот Чунгкинг е составен од 31 вила, секоја со сопствен базен, тераса и градина. Покрај тоа, гостите можат да ги користат и заедничките барови кои служат традиционална кинеска и јапонска храна, фитнес и јога центарот, како и прекрасната кинеска чајџилница. Сето тоа е украсено во автентичен кинески стил, создавајќи идеален амбиент за полнење на духот и телото со нова енергија.Мистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеМистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеМистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеМистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеМистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеМистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеМистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеМистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеМистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеМистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеМистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеМистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеМистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеМистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеМистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериитеМистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериите


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар