Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Дали се сеќавате на фустанот кој Одри Хепберн го носеше во филмот „Појадок кај Тифани“ или на високите потпетици кои Александар Меквин ги дизајнираше за Лејди Гага? Ова се парчињата кои ја одбележаа модата во изминатите 50 години.

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Фустанот на Одри Хепберн во филмот „Појадок кај Тифани“

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Високите потпетици со тока на Роџер Вивиер

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Фустанот „Мондријан“ на Ив Сен Лорен

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

„Конверс“ старките во сите бои

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Чизмите над глужд

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Високите потпетици на Маноло Бланик

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Фустанот на врзување на Дајан фон Вустенберг

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Чантата „Џеки О“ дизајнирана од Гучи

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Док Мартинките

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Ниските чевли на Салваторе Ферагамо

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Сандалите на плута

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Чантата „Биркин“ дизајнирана од Хермес

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Најлонската чанта на Прада

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Невестинскиот фустан на принцезата Дајана

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Чевлите на Кристијан Лубутин

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Мини фустанот на Гери Халивел

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Провидниот фустан на Џенифер Лопез

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Чевлите на Александар Меквин

Што ја одбележа модата во изминатите 50 години?

Невестинскиот фустан на Кејт Мидлтон

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

  1. HAHA Reply

    i za kraj JAS

  2. ... Reply

    Скоро се се враќа во мода!
    Мартинките,старките,чевлите со платформа…

Остави коментар