сопруг | Кафе пауза - Part 4

Просечната жена ги крие овие 5 нешта од својот сопруг

Кога стапува жената во брак, таа дава ветување дека како сопруга ќе му кажува сѐ на својот маж. Сепак, ова во пракса не се случува баш секогаш.
Датум: 22 окт 2015
, Автор:

Писмо од бившата жена: Благодарам што ми ги даде најтешките години од мојот живот

Писмото од една анонимна жена упатено до нејзиниот бивш сопруг веднаш стана популарно низ целиот интернет. А еве и зошто...

Викенд книга: „Кога мене ќе ме нема“ – Колин Оукли

Приказна за љубовта соочена со најтешкото прашање - губењето на најважната личност...

Закони кои го штитат моминското презиме

Жените сè почесто го задржуваат своето моминско презиме при стапување во брак. Во многу земји жените не можат да го земат мажовото презиме дури и ако тоа го сакаат, бидејќи законот тоа не им го дозволува.
Датум: 01 јул 2015
, Автор:

Доколку ги сакате вашите деца повеќе од сопругот, правите голема грешка

Ако сакате вашиот брак да преживее откако децата ќе дојдат, тогаш мора да го прочитате овој текст и добро да размислите.

Тој ќе ви ги симне ѕвездите: Кој е најдобриот сопруг според астрологијата?

Ако го изберете овој знак за ваш сопруг, вие никогаш нема да се покаете.

Дознала дека наскоро ќе умре и започнала да го подготвува семејството за животот по нејзината смрт

Наместо да заглави во самосожалување, таа својата љубов кон нив ја преточила во подготвување за животот кој ќе продолжи кога неа веќе ќе ја нема.

Каков пресврт! Ѝ пишал писмо дека ја остава, но тоа што таа му го одговорила ќе ве шокира

Овој човек решил да ја остави жена си, па ѝ напишал писмо, но потоа добил одговор кој ни на крај памет не го очекувал.
Датум: 17 фев 2015
, Автор:

Ја фотографирал својата сопруга, а потоа ја погледнал фотографијата и ѝ побарал развод. Погледнете зошто!

Оваа приказна ќе ви го наежи целото тело и ќе ве натера попрецизно да гледате во секоја фотографија што некогаш ќе ја направите.
Датум: 26 јан 2015
, Автор:

„Не бев фер кон сопругот…“

Приказна за сопруга која сфатила што е тоа што му се заканува на нејзиниот брак и тоа го претворила во момент кој е пресвртница во работите.

20 знаци дека сте подготвени да стапите во брак

Дали се сомневате во вашата подготвеност на овој голем чекор?
Датум: 17 дек 2014
, Автор:

Дали ТОЈ е вашиот иден сопруг или пак е само губење време?

Се гледате со некој и нормално, сакате да знаете дали тој е вистинскиот за вас или пак е уште една грешка која ќе ве чини месеци, па и години од вашиот живот...