17 декември 2014 | Кафе пауза

9 одлични идеи за подарок со кои ќе ја расположите и насмеете саканата личност

Креативноста и хуморот во комбинација се секогаш најдоброто решение, па можеби следниве неколку идеи ќе ви се најдат инспиративни.

Мистериозната моќ на црвената боја

Она што е најинтересно е дека црвената боја има и еден вид психолошка моќ, која изгледа дека е надвор од нашата свесност.

Кежуал комбинации за релаксиран ден

Без разлика дали зборуваме за кафе со пријателките, шопинг или семеен собир, декември е периодот за слатки и секојдневни парчиња.

20 знаци дека сте подготвени да стапите во брак

Дали се сомневате во вашата подготвеност на овој голем чекор?
Датум: 17 дек 2014
, Автор:

Позитивни и негативни ефекти на кафето

Кофеинот има многу ефекти врз човековото тело, некои се позитивни, некои пак негативни. Во секој случај, кофеинот во секојдневието е неминовен, а ова се можните ефекти од него кои треба да се знаете.
Датум: 17 дек 2014

Зошто е супер да се биде тетка?

Доколку имате внуци од вашите браќа или сестри, тогаш знаете колку е супер да се биде тетка.
Датум: 17 дек 2014
, Автор:

Сè што може да направите до петок за ова да ви биде најдобрата недела од оваа година

Еве што сè може да направите за да си ја разубавите оваа недела.
Датум: 17 дек 2014
, Автор:

10 митови за интровертните личности

Иако различното и непознатото отсекогаш е нешто што ги плашело луѓето, тоа не е причина интровертните личности да бидат избегнувани и неприфатени од општеството. Напротив, има многу нешта кои можеме да ги научиме од нив.