Ја фотографирал својата сопруга, а потоа ја погледнал фотографијата и ѝ побарал развод. Погледнете зошто!

Оваа приказна која кружи на интернет во последниве неколку месеци ќе ви го наежи целото тело и ќе ве натера попрецизно да гледате во секоја фотографија што некогаш ќе ја направите.

Ја фотографирал својата сопруга, а потоа ја погледнал фотографијата и ѝ побарал развод. Погледнете зошто!

Откако човеков се вратил од патување кое траело 20 дена, направил фотографија од неговата жена. Таа изгледа невино, па дури и слатко. Но изгледот може да лаже.

Ја фотографирал својата сопруга, а потоа ја погледнал фотографијата и ѝ побарал развод. Погледнете зошто!

Откако подобро погледнал одблизу, видел нешто што му го променило животот засекогаш. Гледате нешто сомнително?

Ја фотографирал својата сопруга, а потоа ја погледнал фотографијата и ѝ побарал развод. Погледнете зошто!

А сега?

Ја фотографирал својата сопруга, а потоа ја погледнал фотографијата и ѝ побарал развод. Погледнете зошто!

Уф. Може само да се претпостави како ова завршило.

Човекот со кого жена му го изневерувала цело време се криел зад креветот. Маж ѝ отпрвин не го видел, додека повторно не ја погледнал фотографијата. Тој потоа ја соочил сопругата со неоспорниот доказ, после што веднаш побарал развод. Не знаеме што се случило со човекот под креветот, но со сигурност можеме да кажеме дека следниот пат подобро е да не ѕирка.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар