сок | Кафе пауза

Кои се здравствените придобивки на сокот од коприва?

Дали знаевте дека копривата нуди бројни придобивки кога здравјето е во прашање?

Редовното консумирање на овој сок го намалува ризикот од срцев удар!

Цвеклото е здрав зеленчук кој може да се подготви на многу различни начини, а неговиот сок е еден од популарните пијалаци поради многуте здравствени придобивки.

Здравствени придобивки од пиењето сок од аронија

Аронијата е здрава и безбедна за консумирање за целото семејство!

Во новата сезона со нови здрави навики: Cок од целер

Ако размислувате за детоксикација или воведување неколку нови навики во вашата дневна рутина, сокот од целер е она за што сите зборуваат во последниве години.

Зошто сокот од целер стана еден од најомилените пијалаци на жените?

Редовните тренинзи и здравата исхрана се комбинација што ќе му даде на вашето тело доволно енергија за секојдневниот живот и ќе му помогне успешно да се изборите со вишокот килограми.

Зелен сок од само 4 состојки што ќе ви ја направи кожата беспрекорна, а желудникот мирен

Ставете ги сите состојки во блендер, добро изматете и потоа испијте го сокот свеж.

Природен сок што ги ублажува симптомите на алергија

Симптомите на алергија се многу непријатни, а големиот број достапни лекови создаваат бројни несакани последици.

Како од 1 килограм портокали да направите 10 литри сок?

Сокот од портокал е еден од најпопуларните пијалаци во целиот свет, а еве како можете да го направите сами.

Во борбата против кашлицата, сокот од ананас е дури 5 пати поделотворен од лековите

Дали некогаш сте слушнале дека е добро да пиете сок од ананас за да ја ублажите кашлицата?

Узбекистански народен рецепт против гастритис

Гастритисот е многу честа појава, која започнува со болки во горниот дел од стомакот, проследени со мачнини и киселини.

Сок од ментa: Рецепт кој ги освежува телото и здивот

На многу едноставен начин самите можете да направите сируп од мента кој се пие разреден и разладен, а таков ефект ќе има и врз вашиот организам.