10 октомври 2018 | Кафе пауза

20 неверојатни фотографии за кои не е потребен Фотошоп

За добра фотографија не ви е потребен добар апарат, светло или визуелни ефекти.

Престанете да се помирувате и почнете да живеете живот со цел

Постојат милиони луѓе кои не си поставуваат цели...

13 научни откритија за кои човештвото треба да биде гордо

Секој ден сè повеќе се доближуваме до иднината од научно фантастичните филмови и книги.

9 јапонски вежби коишто се одлични за женското тело

Вежбањето, заедно со здравата исхрана, е една од најголемите тајни за совршеност во јапонската култура.

Наместо да гледате телевизија, правете ги овие 10 нешта откако ќе се вратите од работа

По неколку напорни состаноци, викања од шефот и сообраќајниот метеж, сигурно едвај чекате да стигнете дома и да седнете пред телевизор.

Најдобрите фотографии и видеа од лансирањето на ракетата на SpaceX над Лос Анџелес

Вечерта на 7-ми октомври, компанијата SpaceX успешно го испрати сателитот SAOCOM 1A во орбита со помош на ракетата Falcon 9.

Можете ли да го промените партнерот: 10 жени ги споделуваат нивните искуства

Одново и одново ни кажуваат дека луѓето не се менуваат. Но понекогаш е навистина тешко да се откажете од идејата дека некој, особено партнерот, можеби ќе се промени.

4-те хороскопски знаци кои се неверојатни во долги врски

Со некои знаци е навистина полесно да бидете во врска, а со следниве четири е најдобро.

Зелен сок од само 4 состојки што ќе ви ја направи кожата беспрекорна, а желудникот мирен

Ставете ги сите состојки во блендер, добро изматете и потоа испијте го сокот свеж.