02 март 2019 | Кафе пауза

Најтешката секс поза – сте ја пробале?

Сакате спортски предизвици? Уживате редовно во сексот? Во ред. Тогаш оваа сексуална позиција е нешто што без сомнение би требало да го пробате.

Неодолива група кучиња секојдневно се шетаат заедно и обожаваат да позираат за фотографии

Групите обично се состојат од 10-15 кучиња кои одлично се согласуваат помеѓу себе.

Зошто сокот од целер стана еден од најомилените пијалаци на жените?

Редовните тренинзи и здравата исхрана се комбинација што ќе му даде на вашето тело доволно енергија за секојдневниот живот и ќе му помогне успешно да се изборите со вишокот килограми.

Мила Кунис започнала нов тренд: Најслатката фризура за оваа пролет

Мила Кунис одлучила да ја освежи својата фризура со мала, но одлична промена којашто е идеална за пролетната сезона.

3-те хороскопски знаци што ќе доживеат огнена љубов во март

Дали и вие се наоѓате на оваа листа со хороскопски знаци на коишто марти ќе им донесе нова љубов и возбудливи авантури?