Зелен сок од само 4 состојки што ќе ви ја направи кожата беспрекорна, а желудникот мирен

Зелен сок од само 4 состојки што ќе ви ја направи кожата беспрекорна, а желудникот мирен

Сокот од целер го зазема своето место меѓу омилените пијалаци, а причината воопшто не е чудна бидејќи ова растение е полно со природни состојки што помагаат при чистење на крвотокот, го олеснуваат варењето на храната и ги отстрануваат сите проблеми со кожата. Тој исто така е полно со витамин А, што има позитивно влијание и на косата.

Потребни состојки:
  • 230 милилитри вода
  • 330 грама исечкан целер
  • 110 грама свеж или смрзнат исечкан ананас
  • 5 грама свежи листови од нане
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер, добро изматете и потоа испијте го сокот свеж.

Пробајте го и зелениот сок на Доктор Оз.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар