Зелениот сок на Доктор Оз

Автор: Ана Кафе

Слушнавте за зелениот сок од Доктор Оз? Во продолжение следи еден од неговите омилени рецепти за почеток на денот. Започнете го утрото со овој зелен сок богат со растителни влакна, нискокалоричен и со витамини во изобилие.

Зелениот сок на Доктор Оз

Потребни состојки (за 3-4 чаши):
 • 2 грста спанаќ
 • 1/2 краставица
 • 1/4 главица целер
 • 1/2 китка магданос
 • 1 китка нане
 • 3 моркови
 • 2 јаболки
 • 1/4 портокал
 • 1/4 лимета
 • 1/4 лимон
 • 1/4 ананас

Изблендирајте ги сите намирници, послужете и уживајте. 🙂


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар