31 октомври 2016 | Кафе пауза

Забавни фотографии од кучиња коишто нема да можете да ги гледате без да се изнасмеете

Зарем постои нешто посмешно од куче што прави будалеста работа (според човечките стандарди)? Секако дека не!

15 начини да ги складирате работите во домот, така што ќе имате простор за сѐ

Некои луѓе не можат да најдат доволно простор за да ги складираат сите нивни работи, особено ако просторот за живеење е релативно мал.

Мајки на своите ќерки им откриваат големи тајни за здравјето и убавината

Младешкиот изглед е нешто кон што сите се стремат, без разлика дали би признале или не.

Како да останете пријатели со вашиот бивш партнер?

Откако вашата врска прекинала поради добро за вас двајцата, дали треба оваа личност целосно да ја отстраните од вашиот живот?

Вистинска приказна за пријателството помеѓу едно 4-годишно девојче и еден старец

Не постои подобар роденденски подарок од запознавањето нов пријател.

Најновите истражувања покажуваат дека вонземјаните можеби се обидуваат да контактираат со Земјата

Вонземјаните можеби се обидуваат да воспостават контакт со луѓето иако се наоѓаат на растојание од неколку светлосни години.

Прирачник за изгубени момци: Девојките откриваат кои се најдобрите начини да им пристапите

Тоа што важи за една девојка, не мора да значи дека ќе постигне ефект и кај друга, но ова се исповедите на неколку девојки кои откриваат кои се најдобрите начини да им пристапите и да започнете разговор со нив...

5 совршени есенски комбинации инспирирани од манекенката Хејли Болдвин

Се појавија девојки кои го освојуваат светот со својот стил на облекување, а меѓу нив се наоѓаат и младата манекенка Хајли Болдвин.

Родени сте на непарен ден, непарен месец или непарна година? Еве што значи тоа!

Сведете ги вашиот ден, месец и година на раѓање на едноцифрен број и одговорот побарајте го во дадените комбинации.

Татко и ќерка на урнебесен и креативен начин ја известуваат мајката што се случува додека не е дома

Тие нашле одличен начин како да ја информираат мајката што се случува додека не е дома: Преку низа креативни фотографии кои ги објавиле на Инстаграм.

Токсични навики во љубовната врска што повеќето луѓе ги сметаат за нормални

Мажите и жените своите партнери многу често ги сметаат за сопственост, а не за некого со кого треба да си дадат меѓусебна поддршка, внимание и љубов.

Во борбата против кашлицата, сокот од ананас е дури 5 пати поделотворен од лековите

Дали некогаш сте слушнале дека е добро да пиете сок од ананас за да ја ублажите кашлицата?
12