Татко и ќерка на урнебесен и креативен начин ја известуваат мајката што се случува додека не е дома

Кога мајките не се дома, дури и ако станува збор за пократок период, честопати настанува хаос. Овие татко и ќерка од Русија се обиделе да ја извлечат позитивната страна на тој хаос и да го претворат во нешто интересно. Тие нашле одличен начин како да ја информираат мајката што се случува додека не е дома: Преку низа креативни фотографии кои ги објавиле на Инстаграм.

Татко и ќерка ја известуваат мајката што се случува додека не е дома на урнебесен и креативен начин

Имено, кога сопругата отишла на службено патување, таткото и неговата 7-годишна ќерка решиле да направат фото извештај за да ѝ покажат дека сѐ е во ред. Погледнете ги нивните креативни фотографии кои ќе ве насмеат до солзи…

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар