ритуали | Кафе пауза

Морничави племенски ритуали за кои не знаевте дека постојат

Децата од племето Тори кои не живеат до шест месеци се сметаат за свети, а по смртта, ги завиткуваат во лисја и ги закопуваат во дупките на дрвјата, симболизирајќи го враќањето на детето во матката на мајката.

4 ефективни ритуали за посреќен живот во време на криза

Ако се сомневате во советите за подобар живот, во право сте затоа што патот до среќата не е толку комплициран како што другите го презентираат.

Што треба да правите наутро за убав почеток на денот?

Прочитајте кои ритуали треба да ги правите секој ден за денот да ви започне сјајно, а за да успеете да ги направите овие работи ќе треба да станете многу рано.

6 уникатни ритуали за убавина на Фрида Кало

И покрај фактот дека Фрида Кало не била воодушевена од нејзините лични карактеристики, таа одбивала да ги прикрие со шминка.

Необични ритуали: Повеќе пари со помош на ловоров лист

Најверојатно ставате ловоров како зачин во многу јадења, но дали знаете дека во некои медитерански региони се користи за позитивно расположение и за привлекување богатство?

8 ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Би било убаво ако секој секс би можел да биде спонтан, но вистината е дека речиси секоја жена мора да ги изврши своите мали ритуали пред да се впушти во сексуален однос.

8 древни ритуали за созревање и станување возрасна личност

Ритуалите за созревање се изведуваат кога личноста која се смета за дете се трансформира во возрасна во очите на општеството.

Кафе, трчање и туширање: Како е најдобро да го започнете денот со партнерот?

Не секој знае што значи добро утро, а уште повеќе луѓе се сомневаат дека утрото може да биде добро.

3 месечеви магии и ритуали што можете да ги пробате овој викенд

Секој дел од лунарниот календар „повикува“ разен вид енергија.

Новогодишни ритуали за среќа и напредок

Некои носат одредена боја која сметаат дека им носи среќа, други го гледаат изгрејсонцето, а некои пак ја анализираат минатата година и ја планираат онаа која е пред нив.

5 ритуали за разубавување кои не треба да ги правите пред спиење

Можеби мислите дека вашите ритуали пред спиење ќе ви помогнат да го одржите здравјето на кожата и ќе ви помогнат добро да се наспиете.
12