29 јуни 2019 | Кафе пауза

4 серии кои мора да ги изгледате заедно со вашата најдобра пријателка

Покрај сончањето на плажа и разновидните заеднички активности, додека се криете од сонцето погледнете ги овие одлични серии.

Правилата се измислени за да се кршат: 4-те хороскопски знаци кои се најголемите бунтовници

Доколку правилата ве ограничуваат вас како човечко суштество можеби е време да почнете да создавате свои правила како тоа што го прават следниве хороскопски знаци.

Прочитајте го навреме: 5 реченици што укажуваат дека тој е спремен да ве изневери

Многумина неверството го сметаат за најлошата работа што еден партнер може да ја направи.

Научниците откриле која храна го скратува животниот век

Здрава и урамнотежена исхрана е предуслов за добро физичко и ментално здравје.

За здраво и затегнато тело: 3 чаеви за елиминирање на целулитот и масните наслаги

Речиси секој жена барем еднаш во животот се соочила со борба против целулитот.

Кратки комбинезони – идеален избор за практичен и чик летен изглед

За време на летните денови, покрај тоа што сакаме да носиме тренди облека, ние исто така сакаме и таа да е удобна и практична.