прсти | Кафе пауза

Ако прстите ви се отечени, можеби имате некое од овие сериозни заболувања

Прстите отекуваат од многу причини, па ако често јадете брза храна или грицки, немојте да се изненадите ако еден ден се разбудите со подебели прсти од вообичаеното.

Кинеско верување тврди дека само еден дел од телото открива какви љубовници сте

Кинезите одамна веруваат дека прстите на нозете го откриваат карактерот на човекот, започнувајќи од тоа дали е роден авторитет, па сè до тоа како се снаоѓа под чаршафите.

Масажа на дланка – античка јапонска метода која ги елиминира сите болки

Кога имате здравствени проблеми, првата работа што треба да ја направите е да го посетите вашиот доктор.

Професионалните шминкери откриваат: Зошто би требало да ја нанесувате шминката со прсти?

Дали овие причини се доволни за да ги фрлите четките за шминкање и да започнете да ги користите вашите прсти?

Што се случува кога ги „крцкате“ прстите на рацете и дали оваа навика е опасна?

Многу луѓе уживаат додека ги истегнуваат прстите на рацете и притоа се слуша звук на крцкање.

Дланките и карактерот: Што открива малото прсте за вас?

Ова можеби ќе ви звучи чудно, но најмалото прсте на дланката, а посебно неговата должина и форма, може доста да открие за вашата личност.

Овој трик со 5 прсти е најдобриот начин да бидете навистина среќни

Време е да се поздравите со животот и да му посакате добредојде.

Положба на прстите која може да ве смири и веднаш да ве врати во рамнотежа

Оваа мудра се користи во оние моменти кога ви се потребни мир и тишина.

Тест: Дознајте каква личност сте според начинот на кој куцате пораки

Ако верувате во овие анализи, тогаш овој тест без сомнение ќе ве насмее и ќе ви помогне да откриете нешто повеќе за себе.

10 причини зошто вашите прсти се секогаш ладни

Ако прстите секогаш ви се ладни, дури и во простории со повисоки температури, тоа може да биде знак за нешто друго.

5 болести кои се кријат зад студените раце

Ви се случува ли да не успеете да ги загреете вашите раце, дури ни кога сте во топол простор?