02 август 2019 | Кафе пауза

Зошто некои луѓе се потат повеќе, а некои помалку?

Потењето е природен процес, но знае да предизвика непријатност ако е претерано.

Жена која го прославила својот 107-ми роденден, ја споделува тајната за долг живот: Останете сингл!

Луис Сигнор, која живее во Бронкс, Њујорк, се придржува кон здрава исхрана и редовна физичка активност.

Колку килограми треба да изгубите во еден месец, а притоа да не го нарушите здравјето?

Борбата со килограмите навистина знае да биде исцрпувачка и тешка.

Запознајте го Вајли, најслаткото куче далматинец со срце на носот

Ова симпатично кученце ги освои срцата на луѓето ширум светот со неговата уникатна шара во срцеста форма која се наоѓа токму на неговото носе.

13 фантастични факти за бебињата родени во август

Месецот во кој сте родени може да влијае врз некои ваши особини.

Масажа на дланка – античка јапонска метода која ги елиминира сите болки

Кога имате здравствени проблеми, првата работа што треба да ја направите е да го посетите вашиот доктор.

3 хороскопски знаци што ќе доживеат голема промена овој август!

Овој август среќата ќе им се насмевне на следниве 3 хороскопски знаци бидејќи во нивниот живот настапува време на промени!

Науката открива: 4 начини да станете уште пошармантни

Шармот е еден квалитет со помош на кој ги привлекувате другите луѓе.

Видови стрии и како да ги разликувате

Покрај целулитот, стриите се уште еден непријател на женското тело.