Изненадувачки вкусен кофеински шејк со урми

Изненадувачки вкусен кофеински шејк со урми

Уживајте во продолжениот викенд!

Потребни состојки:
  • 120 милилитри кафе
  • 200 грама ледени коцки
  • 2-3 меки урми
  • 1/2 екстракт од ванила
  • Прстофат сол
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и матете додека не добиете хомогена смеса. Сипете го кофеинскиот шејк со урми во чаша и уживајте во вкусот!

Пробајте го и овој протеински шејк со кафе за активните љубители на кофеинот!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар