Овој татко на сите им одржал лекција! И неговите зборови не смеат да бидат заборавени

Сите оние што мислат дека првите неколку месеци по породувањето се продолжен одмор за мајката, нека го прочитаат ова!

14 долготрајни холивудски врски што ќе ви дадат верба во љубовта

Вил Смит и Џејда Пинкет Смит се само едни од најмоќните холивудски парови!
Датум: 27 фев 2018
, Автор:

Оставете го бебето да ги става играчките во уста

Доенчето има вродена потреба со усните и јазикот да ги истражува предметите, па затоа експертите ги советуваат родителите ваквото однесување да не се ограничува или забранува.
Датум: 27 фев 2018
, Автор:

9 практични совети од најбогатите луѓе во светот

Прочитајте ги најмудрите совети поврзани со заработувањето, штедењето и вложувањето пари.

4 работи што е сосема во ред да ги направите кога партнерот ќе ве напушти

Колку и да е болно кога ќе ве напушти партнерот, гледајте го тоа како ново поглавје во вашиот живот. Потребно е да најдете начин да се справите со ситуацијата.

Зошто патувањето е добро за вашето здравје?

Иако понекогаш патувања и одморите ни изгледаат како луксуз, според науката патувањето е навистина добро за вашето здравје.

Познати личности кои ја започнале својата кариера во филмови за возрасни

Токму филмовите за возрасни им послужиле како отскочна штица за успехот во којшто уживаат моментално.

25-те најтешки јазици за учење

Иако многу од тоа зависи од мајчиниот јазик како и други фактори, погледнете листа од јазиците кои им се најтешки на поголемиот број луѓе.

Фотографии од вистински лути птици кои изгледаат како да се излезени од играта „Angry Birds“

И покрај тоа што изгледаат толку луто, луѓето не можат а да не ги сакаат.

Хороскопскиот знак ви ги открива можните причини за вашиот неуспех во 2018 година

Ова е година која ќе биде полна со предизвици и ќе биде бурна за речиси секој од нас. Па, подгответе се и за некој неуспех.
12