Фотографии од вистински лути птици кои изгледаат како да се излезени од играта „Angry Birds“

Фотографии од вистински лути птици кои изгледаат како да се излезени од играта „Angry Birds“

Оси Сааринен е фотограф од Финска која ја фотографира природата. Тој фотографира разни диви животни, но неговите фотографии од птици дефинитивно се издвојуваат од останатите. Многу од тие птици изгледаат како да се излезени од играта „Angry Birds“. Тие се намуртени, слатки и смешни истовремено. Фотографот не можел ни да си замисли посовршени модели од нив! И покрај тоа што изгледаат толку луто, луѓето не можат а да не ги сакаат.

Фотографии од вистински лути птици кои изгледаат како да се излезени од играта „Angry Birds“

Оси обожава да поминува време во природа. Тој се шета во шумите со диви животни дури и во зима кога температурите се спуштаат до -20 степени Целзиусови. Фотографот внимателно ги чека и ги набљудува со неговиот фотоапарат. Тој се надева дека неговите фотографии од животни и природен пејзаж ќе им го подобри расположението на луѓето кои ги гледаат. Освен тоа, тој се надева дека ќе ги инспирира луѓето повеќе да се грижат за природата. Погледнете ги неговите фотографии од неодоливите „лути птици“ кои сигурно ќе ви го стопат срцето…

Фотографии од вистински лути птици кои изгледаат како да се излезени од играта „Angry Birds“

Фотографии од вистински лути птици кои изгледаат како да се излезени од играта „Angry Birds“

Фотографии од вистински лути птици кои изгледаат како да се излезени од играта „Angry Birds“

Фотографии од вистински лути птици кои изгледаат како да се излезени од играта „Angry Birds“

Фотографии од вистински лути птици кои изгледаат како да се излезени од играта „Angry Birds“

Продолжете на следната страница за останатите фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар