Артист кој успева да „влезе“ во своите цртежи

Бен Хајне е роден во 1983 година во Абиџан, Брегот на Слоновата Коска. Сега живее и работи во Белгија, а досега веќе е познат по една негова претходна серија со која го воодушеви светот. Овој пат како продолжение на проектот „Молив VS Фотоапарат“, тој повторно комбинира две техники во една, спојувајќи фотографии и цртежи, но на еден поинаков начин. Во оваа серија, за разлика од претходната, цртежите ги прави во реална големина.

Артист кој успева да „влезе“ во своите цртежи Артист кој успева да „влезе“ во своите цртежи Артист кој успева да „влезе“ во своите цртежи Артист кој успева да „влезе“ во своите цртежи Артист кој успева да „влезе“ во своите цртежи Артист кој успева да „влезе“ во своите цртежи Артист кој успева да „влезе“ во своите цртежи Артист кој успева да „влезе“ во своите цртежи Артист кој успева да „влезе“ во своите цртежи Артист кој успева да „влезе“ во своите цртежи Артист кој успева да „влезе“ во своите цртежи Артист кој успева да „влезе“ во своите цртежи

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар