профил | Кафе пауза

Конвексен, рамен или конкавен: Каков е вашиот профил и што ви открива тоа за карактерот?

Физиогномијата е наука што ги открива карактеристиките на луѓето врз основа на нивниот физички изглед.

Вредни, амбициозни, но и неуредни: Дали ги поседувате особините на типичен сопственик на мачка?

За нив се вели дека се таинствени, ладни и тврдоглави... Поради тоа мачките одговараат на одреден профил на личност со кој совршено се сложуваат.

Како да дознаете дали некој ве прогонува на Фејсбук?

Сигурно ве интересира кој постојано го отвора вашиот Фејсбук профил!

Бои, инспирација, перфекција: Оригинални Инстаграм профили кои мора веднаш да ги заследите

Доколку ви е потребна идеја за тоа како да се нашминкате, облечете или да си го разубавите денот, профилите на овие Инстаграм девојки се одличен избор за вас.

Време е да го изгасите профилот: 13 начни на кои социјалните мрежи лошо ви влијаат

Сетете се кога за последен пат сте седеле цел ден без да ги проверите профилите на социјалните мрежи. Не можете да сè сетите?

Како да изгледате привлечно на профилната слика на Фејсбук?

Профилната слика на Фејсбук многу говори за личноста која стои зад профилот...

7 трикови кои ќе ви го олеснат животот на Фејсбук

Сигурно има нешто на Фејсбук кое многу ве нервира, но не мора да се откажувате од социјалната мрежа само заради тоа.

5 причини поради кои би требало да го избришете вашиот Фејсбук профил

Иако досега можеби не сте размислувале на темава, ова се 5 причини поради кои вашиот профил на Фејсбук треба да биде барем на пауза, ако не и целосно избришан.
Датум: 22 ное 2014
, Автор:

8 видови профил-слики за Фејсбук кои треба да се забранат со закон

Некои збунуваат, други делуваат идиотски, трети се неоригинални, а за некои едноставно нема потреба од дополнителен коментар.
Датум: 21 сеп 2014
, Автор:

Што открива вашата профил-слика на Фејсбук за вас?

Пред да одлучите по којзнае кој пат да ја промените вашата профил-слика на Фејсбук, размислете добро што ќе откриете со новата, бидејќи изборот на фотографијата открива многу повеќе за вас одошто мислите.
Датум: 04 авг 2014
, Автор:

40 луди работи кои ги правиме кога сме затрескани во некого

Во колку работи ќе се пронајдете? Веројатно во сите, ако барем еднаш во животот сте биле силно затрескани.
Датум: 10 апр 2014
, Автор: