Како да испланирате патување без стрес за навистина да се одморите?

Патувањето е одличен начин да направите мала пауза од вашиот секојдневен живот и да го добиете потребниот одмор.

Експертите откриваат: Која е идеалната возраст за првата бременост?

Британските научници извршиле анализа на податоците за плодноста на 58.000 жени и дошле до интересни заклучоци.

Што треба да направите со вашиот партнер пред да стапите во брак?

Колку и да сте сигурни во љубовта на вашиот партнер и колку и да се чувствувате подготвени за овој голем чекор, треба да ги имате следниве неколку работи предвид...

За нашата опсесија со времето: Дали постои вистинскиот тајминг?

Време. Темпирање. Тајминг. Мали зборови со огромен ефект.

Девојки, признајте: 9 чудни работи кои ги правите додека вашето момче не е покрај вас

Колку и да сме искрени со нашите момчиња, постојат работи кои никогаш не би му ги признале, како на пример што правиме кога тој не е покрај нас.

Мислите дека се заљубувате пребрзо? Ако се присутни овие знаци, тогаш сте во право!

Љубовта не треба да ја брзате, барем така велат, но ретко кој може да се придржува до тоа.

5 нешта кои ќе ги разберат само анксиозните личности

Сите ние кои за најверна „пријателка“ ја имаме анксиозноста се соочуваме со овие 5 проблеми.
Датум: 15 јан 2015
, Автор:

Зошто треба да живеете во моментот наместо многу да планирате?

Еве зошто е неопходно да престанете постојано да планирате и вистински да живеете во сегашниот момент.
Датум: 05 јан 2015
, Автор:

Олеснете ја преселбата: 4 совети кои е добро да ги запомните

Преселбите се напорни, здодевни, исцрпувачки и се троши многу време на нив. Ако се селите првпат може да бидете многу неорганизирани. Еве неколку совети за преселбата да биде песна.
Датум: 18 сеп 2014
, Автор:

Дали ги правите работите најдобро што можете?

Колку пати досега сте си рекле: Е ова е најдоброто што можев да го направам. Или колку пати сте слушнале некој да ви каже: Ова е најдоброто што можев да го направам. Но, дали е тоа доволно и дали е тоа навистина така?
Датум: 05 сеп 2014
, Автор:
12