пијалаци | Кафе пауза - Part 3

33 причини зошто третата пијачка е секогаш лоша идеја

33 причини зошто кога ќе се најдете во оваа ситуација, најдобриот избор е да побарате сметка и да си заминете...

4 вкусни моќни напитоци кои го топат салото околу стомакот

Постојат пијалаци кои имаат одличен вкус и истовремено водат сметка за вашата линија, што значи дека не го оптоваруваат вашето тело со вишок калории, а воедно и го помагаат варењето.
Датум: 22 дек 2014
, Автор:

Што ако храната и пијалaците ни го кажуваа токму тоа што сакаме да го слушнеме?

Графичкиот дизајнер Дејвид Оленик на креативен начин ни ја открива вистината за она што сакаме да го слушнеме од храната која ја јадеме и пијалаците кои ги пиеме.

5 неодоливо секси коктели за св. Валентин

Одберете го вашиот омилен вкус, набавете ги потребните пијалаци и бидете слободни, секси и заљубени!
Датум: 05 фев 2014
, Автор:

Коктел со кој ќе го исчистите организмот од сите токсини

Храна и пијалаци во изобилство звучи како гурмански сон, но сепак вашите бубрези нема да се согласат со тоа...

Жестоки коктели инспирирани од ликовите во „Одмаздници“

Можеби нема да добиете супермоќи, но сигурно ќе уживате во нивниот остар вкус. :)
Датум: 28 сеп 2012
, Автор:

Летни пијалаци за рамен стомак

Ова се пет прелога за пијалаци кои ќе можете да ги пиете без грижа, бидејќи не предизвикуваат надуеност и помагаат да ги загубите килограмите.

Едноставни и освежителни летни коктели

Имате ли планови за вечерва? Што велите за несекојдневна коктел-забава со најблиските?

Чешки бар во кој наместо келнери ве служат вовчиња

Споственикот на барот „Vytopna“ во Прага, Чешка, смислил оригинален начин за привлекување гости. Келнерите ги заменил со прецизно програмирани вовчиња-играчки. Со нив, пијачките никогаш не доцнат :-)
Датум: 31 јан 2012
, Автор:

Десет коктели за дочек на Стара Нова година

Следуваат 10 коктели кои ќе го продолжат вашето празнично расположение и кои одлично ќе се вклопат во вашата староновогодишна прослава. Сите се креација на Џаред Лакс, визуелен уметник...
Датум: 13 јан 2012
, Автор:

Алкохолни коктели за новогодишната ноќ

Покажете се пред вашите гости, послужувајќи им некои од овие невообичаени, но интересни коктели кои ќе ја подигнат атмосферата до највисоко ниво.