31 јануари 2012 | Кафе пауза

Водолија и овен – пријателска комбинација

Двајцата се неограничено љубопитни луѓе, кои ќе уживаат во нивните заеднички авантури, особено во оние кои вклучуваат елемент на опасност, како парасејлинг, карате или банџи скокање.

Како да го сокриете вишокот килограми?

Наместо да чекате подолг период за да се ослободите од вишокот килограми, стилистите ви откриваат неколку трикови како веднаш да ги прикриете критичните делови.
Датум: 31 јан 2012

Како да престанете да ги одложувате обврските?

Од утре ќе почнам да учам, од следната плата почнувам да штедам, од понеделник сум на диета… На крај, фаќате книга три дена пред испитната сесија, почнувате да штедите кога ќе се појават непредвидени трошоци...

Чешки бар во кој наместо келнери ве служат вовчиња

Споственикот на барот „Vytopna“ во Прага, Чешка, смислил оригинален начин за привлекување гости. Келнерите ги заменил со прецизно програмирани вовчиња-играчки. Со нив, пијачките никогаш не доцнат :-)
Датум: 31 јан 2012
, Автор:

Татко и две дечиња во „Депеш мод“ расположение

Нодолива семејна преработка на хитот „Everything Counts“ од легендарниот состав Депеш Мод... Колумбиецот Дикен Шрејдер и неговите две дечиња Мила и Корбен, успеале да спакуваат одлично видео...
Датум: 31 јан 2012
, Автор:

Видови „фејсбукери“

Различни луѓе различно го доживуваат Фејсбук, но можат да се забележат неколку групи на Фејсбук-пријатели кои сите ги имаме. Еве една листа во која сигурно ќе препознаете некој ваш пријател...

Зимата придонесува жените да изгледаат и до 4 години постаро

Стручните лица за убавина од една лабораторија во Њујорк потврдиле дека зимското време негативно се одразува на кожата...

Прекрасни хиперреалистични цртежи со голи девојки

Мексиканскиот артист Омар Ортиз е познат по своите неверојатно реалистични цртежи кои ја истакнуваат почитта кон убавината на голото женско тело.