пејачи | Кафе пауза

Приказна за конфликтот помеѓу Карерас и Доминго: Зошто треба да му се помогне на непријателот?

Прочитајте ја оваа приказна за двајца непријатели што ќе ви даде сосема поинаква слика за познатите оперски пејачи...

15-те најдобри музички албуми за 2015

Ова се најдобрите и најуспешните музички остварувања за 2015-тата

Познатите личности и нивните уште попознати двојници од минатото

Глумци, пејачи или артисти, погледнете ја најновата збирка фотографии на познати личности и нивните уште попознати двојници од минатото.

Носталгија за 90-тите: Најсекси мажи од деценијата

Ако сте и вие дете на деведесеттите, веруваме дека оваа листа на најсекси мажи ќе ви донесе уште убави спомени од деценијата која нѐ дефинираше.
Датум: 23 окт 2014
, Автор:

Музичари кои пеат на француски јазик и кои треба да ги знаете

Во Европа има уште многу музичари кои своите песни ги изведуваат на својот мајчин јазик поради што неоправдано се игнорирани од музичките канали и станици надвор од матичните земји.

Што работеле познатите пред да станат тоа што се денес?

Иако денеска не знаат што да прават со парите, и тие порано работеле секаква работа за да имаат некој долар во џебот.

Познати ѕвезди за кои не сте знаеле дека имаат напишано книга

Познатите холивудските ѕвезди и пејачите секогаш се обидуваат да бидат во центарот на вниманието на јавноста, па редовно експериментираат.

Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвезди

Патрик Торендал, попознат како Пиџет направил импресивна колекција од фотографии со познатите ѕвезди, но ниедна од нив не е вистински фотографирана.

Приватните бизниси на познатите ѕвезди

Многу познати глумци, пејачи и модели, покрај својата кариера, паралелно си водат и успешни бизниси, но малку е познато за тоа...

Прави портрети користејќи копчиња од тастатури

Употребувајќи ја својата вештина, секое копче на неговата слика претставува еден пиксел. Резултатот од неговата работа е навистина фантастичен, а во неговата галерија можат да се најдат околу 1.000 слики.

Познатите со нивните симпатични миленичиња

„Набиениот“ работен распоред не ги спречува ниту познатите светски фаци да ја покажат својата љубов кон животните. Бакнување во уста со животно, носење животинче в рака како моден детаљ и што ли уште не!?

Како изгледале познатите во нивните алманаси?

Познатите личности, пред да станат познати, ги проживеале своите луди тинејџерски години, исто како и сите нас, со многу бурни емоции и варирања на карактерот, додека да ја пронајдат својата улога во светот.
12