Носталгија за 90-тите: Најсекси мажи од деценијата

Автор: Зорица Тодорова

„Нирвана“ ја доведе гранџ музиката на врвот од својата популарност, широките фланелски кошули беа во мода, интернетот се користеше единствено преку dial-up и се разбира, сите бевме луди по Леонардо Дикаприо во „Титаник“. Ако сте и вие дете на деведесеттите, веруваме дека оваа листа на најсекси мажи ќе ви донесе уште убави спомени од деценијата која нѐ дефинираше.

1. Фреди Принц Јуниор

"Shakespeare in Love" Beverly Hills Premiere

Овој убавец стана популарен по улогата во хорор-филмот „Знам што направи минатото лето“ (1997).

2. Рајан Филипе

2-nostalgija-za-90-tite-najseksi-mazhi-od-decenijata-kafepauza.mk

Исто како и за неговиот колега Фреди Принц, „Знам што направи минатото лето“ беше почетокот на успешната кариера на Рајан.

3. Пол Рад

3-nostalgija-za-90-tite-najseksi-mazhi-od-decenijata-kafepauza.mk

Сите се заљубија во Пол кога ѝ стана момче на Алиша Силверстон во тинејџерската комедија „Изгубена“ од 1995.

4. Брајан Литрел

4-nostalgija-za-90-tite-najseksi-mazhi-od-decenijata-kafepauza.mk

Ах, златната ера на бој-бендовите. Уште знаеме да си потпевнеме на „As long as you love me“ (1997).

5. Енрике Иглезијас

5-nostalgija-za-90-tite-najseksi-mazhi-od-decenijata-kafepauza.mk

Неговите хитови од доцните 90-ти беа почеток на латино експанзијата во музичката индустрија, заедно со Рики Мартин и Џенифер Лопез.

6. Крис О’Донел

6-nostalgija-za-90-tite-najseksi-mazhi-od-decenijata-kafepauza.mk

Кој не беше заљубен во овој секси Робин од „Бетмен засекогаш“ (1995)?

7. Џастин Тимберлејк

7-nostalgija-za-90-tite-najseksi-mazhi-od-decenijata-kafepauza.mk

Можеби Џастин во 1998 не изгледаше толку заводливо како сега, но сите ги слушавме NSync заради него.

8. Дејвид Духовни

8-nostalgija-za-90-tite-najseksi-mazhi-od-decenijata-kafepauza.mk

Најстар на листата, но секако не помалку вреден. Од 1993 до 2002 го играше агентот Фокс Мулдер во „Досиеја икс“.

9. Вил Смит

9-nostalgija-za-90-tite-najseksi-mazhi-od-decenijata-kafepauza.mk

Принцот од Бел Ер (1990-1996) се претвори од несериозен тинејџер во шарена облека во вистински глумец, сопруг и татко.

10. Марк Волберг

10-nostalgija-za-90-tite-najseksi-mazhi-od-decenijata-kafepauza.mk

Почнувајќи во 1991 година, Марки Марк успеа да се изгради како рапер, модел, продуцент и актер.

Погледнете ги останатите 10 на следната страна >>


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Dorijana Reply

    Johnny Depp treba da e prv na ovaa lista a ne posleden 😛

Остави коментар