10 важни совети за правилно перење во машина за алишта и сушење на зимската јакна

Многумина имаат проблеми со перењето или сушењето на зимската јакна, па затоа ви даваме совети со кои нема да ја уништите вашата омилена зимска јакна.

Еве кој е најдобриот начин да ги перете вашите фармерки за тие подолго да ви траат

Продолжете го рокот на траење на вашето омилено парче облека.

Науката открива: Каде завршуваат изгубените чорапи?

Научниците пронашле формула за да ја решат мистеријата зошто облеката исчезнува во машината за перење.

Дали и вие ја перете облеката на погрешен начин?

Кога имате облека којашто и не е баш евтина, сигурно нема да ја ставите во машина за перење.

Направете сами: Антиалергиски детергент од 3 состојки

Како сами да направите прашок за перење на долната облека и да го заштите телото од токсини?

Зачувајте ги омилените џемпери: Како да ги перете без да ги оштетите?

Едно од омилените дневни парчиња во зимскиот период е дефинитивно џемперот.

Топ 7 трикови за секогаш свежа и миризлива гардероба

Сите ние го сакаме мирисот на свежо испраната облека, но за жал, тој не трае долго.

15 проблеми со градниците кои секоја жена ги разбира

Тие се неудобни, но сакале или нејќеле, без нив не можеме никаде да излеземе. Секоја жена добро ги знае овие маки и веројатно секој ден се соочува со нив.

Нештата за кои внимателно се грижиме траат подолго. Еве како да го сочувате вашиот омилен костим за капење

Конечно го пронајдовте вашиот идеален костим за капење и сакате тој да ви трае што подолго?

Како да ги исперете пожолтените перници?

Перниците се незгодни за одржување. Тие знаат брзо да соберат врз себе доста прашина, разни мириси и нечистотии поради кои на крај изгледаат пожолтено.
12