12 ноември 2018 | Кафе пауза

Страшни уметнички дела што ќе ве натераат да се запрашате за менталната состојба на сликарот

Помеѓу убавите портрети и уметнички дела, постојат навистина морничави слики кои им даваат на гледачите вознемирувачки поглед кон светот.

Мажот кој поминал 5 месеци пливајќи околу Велика Британија го сподели неговото искуство

Неодамна, 32-годишниот пливач и фитнес експерт, Рос Еџли, се врати од епското патување од 2.800 километри.

Дали очилата за заштита од сина светлина навистина функционираат?

Доколку редовно користите компјутер и сте забележале некакви проблеми со очите, веројатно сте помислиле на очила за заштита од сина светлина.

Животот на Бети: Фотографиите на оваа македонска инстаграмџика блескаат со есенска магија

Прочитајте како се одвиваше нашиот разговор со оваа талентирана девојка и уживајте во нејзините прекрасни фотографии!

10 големи грешки што најверојатно ги правите при перењето на вашата облека

Од појавата на електричната машина за перење облека во 1900-тите, перењето станало многу побрза и полесна обврска.

Дали е лошо да бидете неразделни со партнерот?

Да имате некој со кого можете да го поминувате целото ваше слободно време е една од предностите да бидете во врска, но дали неразделивоста е всушност лош знак?

15 фотографии што докажуваат дека е навистина лесно да разубавите нечиј ден

Дури и само една насмевка, макар и од странец, може веднаш да ви го разубави денот.

Текст од 1995-та година повторно се прославува: „Разликата помеѓу мажите и жените“

Чепкајќи низ разликите помеѓу мажите и жените, кратката приказна е забавен поглед кон половите стереотипи.