09 октомври 2018 | Кафе пауза

Дали децата што одат во градинка подобро се однесуваат од децата што седат дома?

Многу родители се загрижени за тоа што детето им оди во градинка, но едно ново француско истражување покажало дека нема причина за грижа.

Обожавате сакоа? Дознајте кои се најпопуларните есенски модели

Оваа сезона е во духот на „меките“ бои и удобните парчиња облека.

Сексуална астролошка компатибилност: Близнаци и Близнаци

Близнаците по природа се многу расеани, раштркани и насекаде присутни со умот во исто време. Тие или ќе бидат совршени еден за друг или нема воопшто да си одговараат.
Датум: 09 окт 2018
, Автор:

15 мали нешта што ги прават силните парови во здрава љубовна врска

Мислиме дека штом ќе се вљубиме, врската сама ќе функционира и ќе остане иста како и на почетокот.

Предности од местењето на креветот секое утро

Изгледа дека местењето на вашиот кревет нуди многу повеќе од тоа што го спречува гужвањето на постелнината.

3 едноставни начини да живеете подобар живот

За сè во животот ви е потребна перспектива...

8 работи што можете да ги научите за некого од само еден бакнеж

Првиот бакнеж ви нуди увид во идната врска бидејќи открива многу повеќе за партнерот отколку што мислите.

Дадилка објаснува зошто никогаш не прифаќа заспани деца

Според една дадилка, понекогаш е навистина тешко да им се верува на родителите.

Знаци кои покажуваат дека сте изложени на хроничен стрес

Нашиот организам помни сè, а еден од неговите најголеми непријатели е стресот, особено хроничниот.

Дали е неопходно да ја исперете новата облека пред да ја облечете?

Дали и вие, како и повеќето, уште некое време ја пробувате новата облека откако ќе се вратите од шопинг?

Колку сте поневеројатни, толку е потешко да пронајдете љубов

Можеби мислите дека е лесно да најдете партнер ако сте неверојатна личност, но вистината често е спротивна.
12