Заштедете простор и време: 11 едноставни начини за организирање на вашиот гардеробер

Со помош на овие совети секогаш ќе имате уреден и организиран гардеробер.

5 едноставни трикови за уреден орман

Сонувате за орман кој наликува на луксузен бутик? Еве како да го остварите овој сон!

Како едноставната организација може да ви заштеди многу пари?

Сигурно би кажале дека организацијата е досадна или дека попрво би читале факти за пиво. Но, еве што е проблемот: неорганизираноста ве чини многу пари.
Датум: 21 дек 2015

9 лесни техники за поголема продуктивност кои ќе го променат вашиот живот

Дали и вие сте меѓу оние луѓе на кои 24 часа во денот не им се доволни?

5 кул начини да ги уредите книгите во вашиот дом

Фатете се за работа и направете ја вашата полица со книги како излезена од соништата.
Датум: 01 ное 2014
, Автор:

Ефикасна алатка за ефикасно завршување на работите

Дали ви се случува при крајот на работниот ден да ви останат обврски коишто не сте успеале да ги завршите иако сте работеле со полн интензитет?
Датум: 19 сеп 2014
, Автор:

Дали заборавате? Овие совети ќе ви помогнат околу тоа

На заборавањето влијаат многу фактори, но речиси сите се поврзани со вас и зависат само од вас.
Датум: 27 мај 2014
, Автор:

5 работи кои успешните луѓе ги прават до 8 наутро

Денот по утрото се познава. Ако е така, тогаш потрудете се утрото да ви биде што подобро организирано и почетокот на денот да го минете со што помалку стрес.

Претворете го вашиот работен простор во креативно и инспиративно место

Вашето работно место би требало да биде простор кој ќе ве исполнува со инспирација и каде што ќе бидете најпродуктивни.

Огледало кое го чува вашиот накит

Накитот секогаш треба да ви биде совршено организиран, а токму ова огледало е идеалното решение за тоа.
12