05 август 2013 | Кафе пауза

Краток комичен филм: Човек од акција (Man of Action)

Шестминутна комедија која се врти околу еден повлечен и срамежлив маж кој се наоѓа пред голем предизвик кога сака да ѝ пријде на девојката која му се допаѓа...

Цвеќето како афродизијак – 6 видови кои ќе ви ги разбудат сетилата

Овие цвеќиња, покрај убавината и прекрасниот мирис, имаат и дополнителни својства кои можат да ви го зачинат љубовниот живот.

Мини Купер за кампување

Кога оди на кампување со Мини Купер Кантримен АЛЛ4 возачот не мора многу да се труди да пронајде идеално место за поставување на шаторот...

Кондоми потпишани од познатите личности

Некои од светски познатите личности имаат излезено со свои линии кондоми, други само го ставиле своето име на веќе постоечки бренд, а нечии имиња на ѕвезди биле злоупотребени само да се дојде до поголема заработка.

Колку бактерии има во салата за вежбање?

Салите за вежбање, справите, простирките и топките кои ги користат голем број луѓе, се совршено место за развој на бактерии и габички, како резултат на големата влага и покачената температура.

5 вистини за промените во животот

Еве неколку вистини за промените кои можеби ќе ви помогнат да донесете важна одлука која ќе ви го промени животот.
Датум: 05 авг 2013
, Автор:

Што бара огромен брод за крстарење на врв од брдо?

Качен на врвот на една карпа на брегот во Џионгдонгџин, туристички град во Јужна Кореа, овој брод е првиот кој може да ве одведе на крстарење на суво.

Огледало кое го чува вашиот накит

Накитот секогаш треба да ви биде совршено организиран, а токму ова огледало е идеалното решение за тоа.