Мини Купер за кампување

Мини Купер за кампување

Кога оди на кампување со Мини Купер Кантримен АЛЛ4, возачот не мора многу да се труди да пронајде идеално место за поставување на шаторот. Тој е сместен на покривот на автомобилот, така што тој треба само да најде пријатно место со глетка со каква што би сакал да се разбуди.

Мини Купер за кампување

Погонот на сите четири тркала му овозможува на Мини Куперот лесно да се движи по тешки и нерамни терени. Шаторот на неговиот покрив воопшто не претставува товар затоа што е лесен, а може и да се собере кога не е неопходен.

Мини Купер за кампување Мини Купер за кампување Мини Купер за кампување Мини Купер за кампување Мини Купер за кампување Мини Купер за кампување Мини Купер за кампување Мини Купер за кампување

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар