Што бара огромен брод за крстарење на врв од брдо?

Качен на врвот на една карпа на брегот во Џионгдонгџин, туристички град во Јужна Кореја, овој брод е првиот кој може да ве одведе на крстарење на суво.(1) Што бара огромен брод за крстарење на врв од брдо?Sun Cruise Resort & Yacht“ е хотел долг 165, а висок 45 метри. Тежок е повеќе од 30.000 тони, а располага со 211 соби. Во него има два ресторани, ноќен клуб, караоке клуб, базен, конференциски сали, голф терени и многу други поволности за гостите.(2) Што бара огромен брод за крстарење на врв од брдо? (3) Што бара огромен брод за крстарење на врв од брдо?Хотелот е направен за да им понуди на гостите вистинско искуство како на крстарење. Од поставените звучници постојано се слушаат звуци од бранови и птици. Едно ноќевање тука ќе ве чини 45 фунти.(4) Што бара огромен брод за крстарење на врв од брдо? (5) Што бара огромен брод за крстарење на врв од брдо? (6) Што бара огромен брод за крстарење на врв од брдо? (7) Што бара огромен брод за крстарење на врв од брдо?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар