19 септември 2014 | Кафе пауза

Исповеди на келнерите: Зошто понекогаш „не“ нè слушаат кога ги викаме?

Келнерите на социјалната алатка Whisper ни ги откриваат своите мрачни тајни. Се чудите зошто имате малку компирчиња во порцијата? Зошто салатата испадна малку „солена“ на сметката?
Датум: 19 сеп 2014
, Автор:

Нинџа мачки во акција

Мачките се симбол на спокој и рамнотежа. Познато е дека тие (скоро) секогаш застануваат на нозе, дури и кога скокаат високо во воздух или паѓаат од големи височини.
Датум: 19 сеп 2014
, Автор:

10 знаци дека сте апсолутен Бик во хороскоп

Ако славите роденден во периодот помеѓу 20 април и 20 мај, вие сте Бик во хороскоп, а ова се знаците кои ве дефинираат.
Датум: 19 сеп 2014
, Автор:

Традиционална дама, модерна девојка или бунтовничка: Вашиот накит го открива вашиот карактер

Дали сте знаеле дека видот на накитот кој го сакате може многу да открие за вашата личност? Одредете го вашиот вкус за накит и проверете како тој ве дефинира.
Датум: 19 сеп 2014
, Автор:

15 работи кои адвокати навистина ги имаат кажано во судница

Иако искуствата не се од нашите судници, сепак е интересно да се види што сè кажано во една ваква сериозна институција.
Датум: 19 сеп 2014
, Автор:

Од работното биро до ноќните журки: 2 изгледи за успешна транзиција

Еве два елегантни и убави изгледи кои брзо можете да ги претворите од канцелариска монотонија во вечерен гламур и сето тоа за време на работните часови.

Кристијан Лубутан, есен/зима 2014

Кристијан Лубутан со својата нова колекција на чевли повторно покажува дека многу добро го познава вкусот на жените.

Ефикасна алатка за ефикасно завршување на работите

Дали ви се случува при крајот на работниот ден да ви останат обврски коишто не сте успеале да ги завршите иако сте работеле со полн интензитет?
Датум: 19 сеп 2014
, Автор:

Инстаграм диета: Докажан метод за намалување на апетитот

Гледањето во бескрајна низа фотографии од храна може да влијае врз вашата перцепција за оваа храна така што ја прави не толку привлечна за јадење.

Комедии кои со нетрпение ги очекуваме до крајот на 2014

До крајот на годинава нè очекуваат неколку одлични комедии и многу, многу смеење...