30 работи за кои не сте свесни дека и другите ги прават

Мислите дека сте многу чуден човек? Точно, сите ние сме чудни, а овие начини на однесување го потврдуваат тоа. :)

Како секогаш да знаете кои чевли во која кутија ви се спакувани?

Оваа одлична финта ќе ви помогне многу лесно секогаш да си ги најдете чевлите кои ви се потребни.

13-годишно девојче ги воодушеви судиите на „X Factor Adria“

Додека Илма пееше судиите гласно викаа „браво, браво“, а откако заврши ѝ рекоа дека дотогаш не слушнале глас како нејзиниот, особено не од некој на 13 години.

5 корисни совети за чистење на вашиот накит

Секоја од овие течности може да ви помогне да го вратите стариот сјај на вашите омилени аксесоари.

Кога секојдневните предмети ќе оживеат…

Од креативен дожд од шпагети до Ајфелова кула изградена од виљушки, артистот Перез пронаоѓа начин да внесе живот во разни статични предмети.

Книга: „Девојката со бисерна обетка“ – Трејси Шевалие

Емоции и страст со секое нанесување на боите по сликарското платно. Нивниот мирис и густина. Нејзиниот невин поглед и неговиот посакувачки инстинкт додека ја слика...
Датум: 30 окт 2013
, Автор:

Тренди елеци кои се одлични за оваа топла есен

Помеѓу останатите парчиња облека кои се носат оваа есен се и модерните елеци, кои се особено практични во потоплите денови.

Претворете го вашиот работен простор во креативно и инспиративно место

Вашето работно место би требало да биде простор кој ќе ве исполнува со инспирација и каде што ќе бидете најпродуктивни.

Хорор верзија од култниот филм „Сам дома“

Култната комедија „Сам дома“ во која главна улога имаше поранешниот омилен актер на повеќето деца, Меколи Калкин, доби своја хорор најава.

Грижлив татко со фотографии од своето аутистично дете

Првичната намера на таткото му била да му помогне на Илај да сфати дека е различен од другите, но дека тоа му е предност, а не мана.