Опсесија или искрена љубов: Еве што значи ако нонстоп зборувате за вашиот партнер

Ако се фатите себеси дека вашиот партнер ви станал единствена тема за разговор, природно е да се запрашате дали е здраво по цел ден да зборувате само за него.
Датум: 11 сеп 2019
, Автор:

Која е опсесијата на секој хороскопски знак?

Хороскопските знаци можат да ви помогнат подобро да се разберете себеси, но и луѓето околу вас.

Мистериозното значење на бројот 3: Зошто Никола Тесла бил опседнат со овој број?

Сите големи умови имаат по некоја опсесија, но оваа на Тесла е дефинитивно една од најинтригантните.

19 работи што ќе ги разберат само оние девојки кои се опседнати со црвениот кармин

Вашиот посебен талент е тоа што може да се убедите себеси дека секој од вашите педесет црвени кармини е различен.

За нашата опсесија со времето: Дали постои вистинскиот тајминг?

Време. Темпирање. Тајминг. Мали зборови со огромен ефект.

7 работи што ги мачат луѓето кои гризат нокти

Не постои ниту една причина за гризењe на ноктите. Гризењето нокти е грозно, може да му наштети на вашето тело и често е видлив резултат на некој стрес.
Датум: 07 јан 2016

Еве кои се најглупавите начини да го преболите раскинувањето

Раскинувањата се тежок период за сите и секој различно се носи со болката. Но постојат некои работи кои веднаш ќе ви паднат на памет, а кои никогаш не смеете да ги направите.

4 чекори со чија помош можете засекогаш да се ослободите од секојдневните опсесии

Доколку одвреме-навреме ве напаѓаат вакви мисли, вие можете да влијаете врз нив и да ги спречите да прераснат во нешто поголемо и посериозно.

5 знаци дека сте премногу опседнати со слабеењето

Дали можеби почнавте да претерувате со обидот да ослабете?

Со што се опседнати хороскопските знаци?

Секој од знаците во Зодијакот има свои опсесии кои свесно или несвесно му го контролираат животот. Погледнете со што е опседнат вашиот хороскопски знак.
Датум: 28 апр 2014
, Автор:

Книга: „Расправа во тројка“ – Џулијан Барнс

Љубовен триаголник никогаш не е добра идеја. Ама секогаш е гаранција за добра книга.

Каков беше животот пред сите да имаат паметни телефони?

Ова интересно сатирично стрипче ни ја прикажува пустата човечка опсесија со паметните телефони, преку еден дедо кој им раскажува на своите внуци како се живеело порано, пред паметните телефони да се појават.
12