10 декември 2020 | Кафе пауза

Интервју со Ангела Игновска: Како да си ја подобрите финансиската состојба и како да заштедите во овие тешки времиња?

Многу е важно навреме да стекнете добри навики за трошење и штедење бидејќи во спротивно, ќе потрошите сè што сте заработиле, без разлика колку е голема таа сума.

Можете ли да ги пронајдете сите 7 разлики во оваа зимска загатка?

На двете сликите гледате магична и празнична атмосфера, но сликите имаат 7 разлики. Дали можете да ги пронајдете сите?

5 профили на ТикТок што едуцираат, поврзуваат и го менуваат светот на подобро

Оваа година социјалните мрежи станаа попопуларни од кога и да е, а причина за тоа е пандемијата што нè натера да останеме во нашите домови повеќе месеци.

Кои се придобивките од ашвагандата?

Ашваганда е популарна античка лековита билка и има неверојатни здравствени придобивки.

Кадифени нокти: Новата опсесија кога се трендовите на маникир во прашање

Кадифените нокти се најновиот тренд на маникир, а сигурно ќе сакате да го имате и вие!

Рецепт за совршен празничен ролат кој мора да го пробате

Bûche de Noël е француски ролат што традиционално се подготува за празниците.

Како да ги искористите старите тегли за прекрасни новогодишни украси?

Ако не сте сигурни какви украси сакате, но сте подготвени да бидете свој господар и да ги направите сами, ќе пронајдете инспирација подолу.

Како од бајка: Прекрасно тиркизно швајцарско езеро, но и една морничава легенда

Особено во комбинација со зеленилото на околните шуми, оваа дестинација потсетува на најубавите сцени од рекламите за чоколадото „Милка“.

Намирници што треба да ги јадете ако вчера сте јаделе нездрава и калорична храна

Подуеноста, бавното варење и другите проблеми со варењето на храната се јавуваат како резултат на лоша исхрана, но постојат намирници што може да ја поправат штетата.

Каков нематеријален подарок посакува да добие секој хороскопски знак од Дедо Мраз оваа година?

Остана уште многу малку време до пристигнувањето на новата година, а без разлика на возраста, сигурно посакувате да најдете подарок под елката.