Можете ли да ги пронајдете сите 7 разлики во оваа зимска загатка?

Можете ли да ги пронајдете сите 7 разлики во оваа зимска загатка?

Загатките во кои треба да го пронајдеме разликите помеѓу две слики отсекогаш ни се омилени. Сега, бидејќи доаѓаат празниците, а зимата ни тропа на врата, решивме да ве предизвикаме со една зимска загатка. На двете сликите гледате магична и празнична атмосфера, но сликите имаат 7 разлики. Дали можете да ги пронајдете сите?

Можете ли да ги пронајдете сите 7 разлики во оваа зимска загатка?

 

Ако не успеавте, погледнете го решението.

  • РЕШЕНИЕ:

    Можете ли да ги пронајдете сите 7 разлики во оваа зимска загатка?

Дали можете да ја пронајдете мачката меѓу толпата на луѓе?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар