Предизвик: Дали можете да ја пронајдете мачката меѓу толпата на луѓе?

Предизвик: Дали можете да ја пронајдете мачката меѓу толпата на луѓе?

Овој викенд ви носиме нов предизвик односно загатка во која треба да пробате да ја пронајдете мачката која е скриена меѓу толпата на луѓе. Моменталниот рекорд е импресивни четири секунди, но дали можете да ја најдете побрзо?

Помош: Барајте во левиот дел на сликата.

Предизвик: Дали можете да ја пронајдете мачката меѓу толпата на луѓе?

Ако не можете да ја пронајдете, погледнете го решението.

  • РЕШЕНИЕ:

    Предизвик: Дали можете да ја пронајдете мачката меѓу толпата на луѓе?

Погледнете дали можете да ја решите оваа загатка по која нема да можете да заспиете цела ноќ.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар