Како да ги искористите старите тегли за прекрасни новогодишни украси?

Како да ги искористите старите тегли за прекрасни новогодишни украси?

Многумина веќе неколку недели уживаат во своите украсени домови, а има и такви кои ќе започнат да го украсуваат просторот за живеење во наредните денови. Ако не сте сигурни какви украси сакате, но сте подготвени да бидете свој господар и да ги направите сами, ќе пронајдете инспирација подолу.

Како да ги искористите старите тегли за прекрасни новогодишни украси?

За убави украси навистина не ви треба многу време или материјал. Малку имагинација е доволно, а често веќе го имате најголемиот дел од потребниот материјал во куќата. Така, можете да направите украси со помош на стари тегли.

Речиси и да нема кујна во која нема тегли, па земете една со посакуваната големина и почнете да ставате неколку големи лажици сол или ситно мелен стиропор за да добиете снежна основа за убава декорација.

Потоа, ставете внатре фигури по ваш избор. Класичен избор би била фигура на мало јагне, Дедо Мраз, борови гранчиња, но слободно користете какви било фигури што ви се достапни. Ако сакате, можете да ја затворите теглата и да ја украсите со лента.

Теглите можете да ги наполните и со стари лампиони. Еднобоен или шарен аранжман со лампиони во различни бои е навистина ефективна декорација и е лесна за правење. Наместо со лампиони, можете да ја наполните теглата со калапи за колачиња: ѕвезди, елки, срца – сè е добредојдено.

Како да ги искористите старите тегли за прекрасни новогодишни украси?

Како да ги искористите старите тегли за прекрасни новогодишни украси?

Како да ги искористите старите тегли за прекрасни новогодишни украси?

Како да ги искористите старите тегли за прекрасни новогодишни украси?

Погледнете ги овие идеи за украсување на вашиот дом со новогодишни ламбички.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар