одмор | Кафе пауза

5 техники за подобар сон додека патувате

Патувањето, особено доколку станува збор за различни временски зони, може значително да го промени нашиот биолошки ритам...

5 видови на одмор за обновување на вашата енергија

Ние сме овде за да ве потсетиме дека не смеете да го пропуштите времето за одмор, а ви нудиме и предлози за како да се одморите.

На оваа илустрација сите прават нешто, само една мајка одмора: Дали можете да ја пронајдете?

На оваа илустрација има многу мајки што прават различни секојдневни активности, но каде е мајката што се одмора? Дали можете да ја пронајдете? Рекордот е 20 секунди.

7 вида одмор што треба да си ги дозволите

Спиењето не е единствениот одмор што им е потребен на вашето тело и на вашиот ум. Всушност, постојат дури 7 вида одмор што не можат да се заменат со сон.

Мали места за одличен одмор: Неразвиени медитерански бисери што ќе ви го освојат срцето

Тука ќе најдете прекрасна природа, чисто море, прекрасни градови и повеќе простор за себе.

Овој светилник е вистински рај на земјата!

Дали некогаш сте размислувале за одмор што вклучува сместување во светилник?

Одлично место за одмор: Мини куќа во бродски контејнер

Бродските контејнери се неопходен дел од меѓународната трговија и транспорт на стоки од далечни дестинации како што е Кина...

Од што треба да направи пауза секој хороскопски знак?

Иако можеби не се чувствувате преморено, астрологијата ќе ви открие од што треба да направите пауза веднаш и да одвоите време за одмор.

„Glamping“ со поглед на море е совршен избор за есенски одмор

Иако вистинските летни денови полека завршуваат, раната есен е совршено време да се опуштите во потполност, да ги обновите умот и телото и да ги наполните батериите за сите предизвици што доаѓаат.

4 причини зошто понекогаш треба да бидете себични

Грижата за себе значи да имате здрав однос кон себе и кон луѓето околу вас. Но, ако се ставите себеси на прво место, на многумина ќе им изгледате како себична личност.

Како да одвоите време за одмор и да се опуштите додека работите од дома?

Работата од дома за време на пандемијата на коронавирусот стана вообичаена за многумина. Не само што се промени начинот на работа, туку и начинот на кој се одморате.